Koncerty

Na koncertech uslyšíte hudební nástroje, které využívají přirozených tónů, tzv. alikvótů. Alikvótní tóny mají blahodárné účinky na lidskou mysl a tělo. Kromě hudebního zážitku přináší též relaxační, až terapeutický efekt. Poslech zvuku těchto muzikorelaxačních hudebních nástrojů a přijímání jejich vibrací může být jednou z přímých cest, které vedou k hlubšímu poznání a vnitřní transformaci.

Alikvótních tónů, které dokáže vykouzlit tibetská mísa, je nepočítaně. Budu vás jimi hýčkat, zvonkohrou koshi konejšit, bubnem štěstí rozechvívat a na buňky rozkládat zemitým zvukem dešťové hole.


Zvukový dýchánek

Na zvukovém dýchánku vás budou hýčkat alikvótní tóny jak tibetských mís, tak dalších relaxačních hudebních nástrojů. Neočekávejte rytmus, neočekávejte refrén. Vše je ojedinělé, unikátní. Je to koncert, který ale vlastně není koncertem. Kromě hudebního zážitku přináší i muzikorelaxační účinky.

Doba trvání: 2 hodiny

Cena: dle místa konání

Je tohle pro mě? Mám něco vědět předem? Má to nějaká rizika?


Krása zvuku tibetských mís

V úvodní přednášce si povíme, jak na nás působí zvuk a hudba, a jaká jsou pravidla, aby hudba mohla být léčivá. Povíme si o historii tibetských zpívajících mis, jejich výrobě a použití. A dále si představíme další relaxační hudební nástroje, ukážeme si, jak se na ně hraje, příp. si povíme, jak si který nástroj vybrat. Program je spojen s poslechovým koncertem.

Doba trvání: 2,5 hodiny

Cena: dle místa konání

Je tohle pro mě? Mám něco vědět předem? Má to nějaká rizika?