Putování po krajinách zvuku

workshop práce s tibetskými mísami

sobota 15. června 2024 na cestovatelském festivale Letem světem – čas bude upřesněn

Vydejte se na objevnou výpravu do světa zvuku. Vydejte se do světa alikvotních tónů a vibrací. Vydejte se do světa vnitřního ztišení a naslouchání pomocí alikvotních tónů tibetských zpívajících mís.

V dnešním světě jsme zvyklí přijímat mnoho informací, vizuálních vjemů a podnětů. Nese to sebou neuvěřitelný potenciál pro nové objevy i zážitky. Zároveň však spolu kráčí ruku v ruce i přehlcenost, spěch, neschopnost zpomalit, neschopnost vnitřně se ztišit. Přitom abychom mohli plně integrovat krásné a příjemné, a zároveň i psycicky dobře zpracovat to nehezké a nepříjemné, je potřeba právě ono zastavení se. Zastavit se, vypnout „ukecanou“ mysl a naslouchat. Naslouchat hlasu svého vnitřního já.

Jednou z cest pro vnitřní zklidnění, a i odpočinek, relaxaci a dobití baterek je muzikorelaxace, neboli terapeutická práce s hudbou. Přijďte si vyzkoušet, jaké to je opečovat se zvukem. Přijďte si vyzkoušet, jaké to je, pečovat zvukem o druhé. Během workshopu si povíme i základní informace o tibetských mísách, jejich původu a vyžití. A hlavně, jak si vybrat tu „svou“ tibetskou mísu a jak ji rozehrát.

Workshop se uskuteční na festivale Letem světem Nečtiny, který se koná 14.-16. června. Vstup na workshop Putování po krajinách zvuku je zdarma v rámci festivalového vstupné.

Více o festivale na https://www.svetem.net/nectiny/ nebo na FB