Setkávání

Zpíváme a muzicírujeme, protože to máme rádi. Těší nás zpívat a cítíme, jak nám to dělá radost. Se zpěvem je svět hned veselejší. Chcete se k nám přidat? Máte o některý typ setkávání zájem? Baví vás lidovky? Mantry? Hra na nástroje? Baví vás zkoušet možnosti svého hlasu? Přijďte mezi nás! Ozvěte se přímo na adresu a přidám si vás do skupiny.


Zpívánky

Říkáme tomu zpívánky, protože nic lepšího nás nenapadlo. 🙂 To si tak tři ženy řekly, že moc rády zpívají, že milují lidovky a nemají s kým si zazpívat. A tak jsme to daly dohromady a do svých řad zveme každého, kdo má rád lidovou písničku – českou, moravskou i slovenskou. Proč ji? Protože ji všichni známe, vyrůstali jsme na nich, jsou to naše kořeny a dědictví po předcích. Jsou veselé i smutné, rozverné i melancholické – a tak krásné. 🙂 Jak říkáme – jde o to si společně zapět, zahalekat, zabékat – uvolnit se, případnému „ulítlému“ tónu se s nadhledem zasmát a hlavně si to společně užít.

Doba trvání: 2-3 hodiny

Cena: dobrovolná


Muzicírování

Zpíváme mantry a world písně různých kultur a tradic. Není třeba písně předem znát. Texty jsou jednoduché a dostanete je předem. Důležité je oddat se opakující se melodii písně a plynout na její energii. Díky opakujícím se slovům textu se můžeme nechat unést zvukem a naslouchat svému tělu i duši. Vzniká prostor pro radost ze zpěvu jako takového, pro osvobození se od případného studu, uvolnění se a odevzdání se zvukům, nacítění se na sebe, nacítění se na ostatní. Každý může donést jakýkoliv hudební nástroj, k dispozici jsou bubínky i chrastidla. Muzicírujeme i dle toho, jaký kdo donese nástroj či jak se skupina naladí. Je zde prostor pro improvizaci. A něco z toho vznikne. 🙂 Přijďte se pobavit a možná i překvapit, co vše ve vás je.

Doba trvání: 2-3 hodiny

Cena: dobrovolná


Aligato

Aneb malá alikvótní skupina pro zájemce o trénink tohoto úžasného typu zpěvu, který vás může provést meditativním stavem či dokonce transformačním hudebním zážitkem. V této skupině si vše zkoušíme, hrajeme si s hlasem, hrajeme si se zvuky a učíme se milovat svůj vlastní hlas. Náš hlas je vždy autentický a pravdivý. Vyjařuje stav „tady a teď“. Díky svému hlasu se učíme i sebepřijetí a sebelásce. Nechme se občas unést zvukem, naslouchat svému tělu a nechat ze sebe vyjít zvuk tak, jak právě teď potřebujeme! Uvolněná práce s hlasem je o osvobození, o odevzdání se zvukům, nacítění se na sebe a nacítění se na skupinu.

Doba trvání: 2-3 hodiny

Cena: dobrovolná