Léčivá síla hlasu

přednáška spojená s prožitkovým workshopem

čtvrtek 14. března 2024 od 17 hodin – Kavárna Včera Hořovice

Víte o tom, že máte toho nejlepšího terapeuta a léčitele stále po ruce? Napadlo by vás, že když se cítíte unavení, roztěkaní či naštvaní, začíná vás bolet hlava či dokonce trpíte na migrény, může vám váš vlastní hlas pomoci? A to přitom velmi jednoduše a bez hudebních znalostí.

Hlas může být třeba chraplavý, chvějivý, skřehotavý či falešný – plně autentický hlas je totiž tím nejlepším léčitelem. Náš hlas, tedy zpěv pomáhá nejen na fyzické úrovni, tedy uvolňuje svalové napětí, ale i na psychické. Třeba při výše uvedeném naštvání či rozrušení. Náš hlas však umí víc.

Letité výzkumy po celém světě dokazují, že muzikoterapeutické využití hlasu má pozitivní výsledky nejen na poli psychologie a psychiatrie, ale i geriatrie nebo dokonce onkologie. Pravidelný zpěv může totiž nejen pomáhat v léčbě, ale působí i preventivně – třeba v oblasti demence, Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby nebo třeba při migrénách.

Přijďte si poslechnout a hlavně vyzkoušet pár jednoduchých hlasových technik, které mohou pomáhat jak preventivně, tak jako zmírnění účinků některých onemocnění. Není třeba mít pěvecké zkušenosti. Hudební sluch ani intonační dovednost není nijak potřeba. Nejléčivější je totiž váš vlastní, autentický hlas.

Není nutná předchozí rezervace místa. Vstupné dobrovolné. Doporučuji pohodlné, teplé oblečení. Doba trvání je cca 2 hodiny, čili do 19 h.

Akce se koná v Kavárně Včera v Hořovicích, kterou spravuje Centrum pro seniory a pečující Hořovice zřízené organizací Dementia.