Krása zvuku tibetských mís

Dům jógy Příbram

přednáška spojená s koncertem

pátek 1. března 2024 od 18:00 do 20:30 hodin

Zajímají vás informace ohledně působení zvuku na lidské tělo a mysl? Zaujal vás zvuk tibetských zpívajících mís a chcete se dozvědět, v čem spočívá jejich kouzlo? Chcete se dozvědět, jak využívat léčivosti zvuku ve svém každodenním životě?

Zvuk nás neustále obklopuje. A díky nejnovějším výzkumům se dozvídáme, jak na něj náš mozek a tělo reaguje. Ale i bez vědeckých výzkumů intuitivně tušíme, že některý zvuk je nám příjemný, některý nás rozčiluje, z některého se nám ježí chlupy na těle a z některého nám i zatrne. Protože naše tělo je z větší poloviny tvořeno z vody a voda je velký vodič, nese se tak zvuk celým naším tělem – svaly, orgány, dokonce i kostmi.

Z toho důvodu je důležité být pozorný vůči zvukům, které nás obklopují. A je skvělé, když se v tom zvukovém mumraji dokážeme orientovat a naučíme se rozlišovat, který zvuk nám je příjemný a prospěšný, a který nikoliv.

Zvuk a hudba od pradávna provází lidskou civilizaci a kulturu a člověka provází (ať vědomě či nevědomě) celým jeho životem. V minulosti byl člověk obklopen zejména zvuky přírody a hudbou, kterou sám provozoval. Dneska už takovými hudebníky nejsme. Jsme spíše posluchačmi těch, kteří za nás hudbu dělají. Avšak to je škoda. Protože tím nejléčivějším zvukem a nejléčivější hudbou je hudba, kterou provozujeme my sami.

Není třeba mít hudební talent. Není třeba znát noty. Není třeba umět zpívat. Přesto je třeba muzicírovat. A to jde. Jde to díky nástrojům, které řadíme mezi nástroje relaxační a hrát na ně může opravdu každý.

Přijďte se seznámit s tibetskými zpívajícími mísami. Dozvíte se více o jejich historii, složení i použití. Dostanete tipy, jak si svoji vlastní tibetskou mísu vybrat a jak poté doma využívat její úžasný potenciál. Kromě tibetských mís se seznámíte s dalšími muzikorelaxačními nástroji jako spolum drum, ocean drum, dešťová hůl, rotující vlny a zvonkohry.

Přijďte se dozvědět, jak využít zvuku a hudby, abyste se po celém dni dokázali zrelaxovat a uvolnit. Kromě informací si také dopřejete ten úžasný zážitek péče zvukem při následujícím koncertu.

Pořádá Dům jógy Příbram.